Yosun Terapi

World Estetik on January 4, 2018

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

Yosun Terapi

[/av_textblock]

[av_image src=’http://www.worldestetik.com/wp-content/uploads/2018/01/yosun_terapi-850×430.jpg’ attachment=’1487′ attachment_size=’featured’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ admin_preview_bg=”][/av_image]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

Yosun Terapi

Vücut bakımı Vücudun enerji kanallarını harekete geçirerek kendini yenileme sürecini hızlandırır. Vücudumuzda oluşmuş veya oluşabilecek problemlere karşı bir önlem veya tedavi şeklidir.
Yosun sarmalama bakımları ile cilt sıkılaşır ve dokular toksinden arındırılır. Ayrıca selülit ve çatlak bakımlarında, inceltici ve vücut kontürlerini yeniden şekillendirici etkiye sahiptir. Ayrıca Selülit ve lokal yağ fazlalıklarını gideren, toksin ve ödem atılımını hızlandıran,kan dolaşımını arttıran,yosunlar daha çok vücut bakımlarında kullanılırken yağ dengeleyici,dezenfekte edici ve sivilce kurutucu özelliklerinden dolayı çok yönden faydalı bir uygulamadır.
Selülit ve lokal fazlalıklara yönelik bir vücut bakımında, vücut önce deniz tuzları ile tüm vücut özellikle de problemli bölümlere peeling(soyma) işlemi uygulanır.Cilt ölü hücrelerden arındıktan sonra kan dolaşımını hızlandırıcı ve toksin atılımı etkisi olan özel bir jel vücuda uygulanır. etkisini göstermesi beklendikten sonra selüloit ve yağ moleküllerini çözücü yosun maskesi uygulanır ve hava ile temasın kesilmesi için sarılır.Daha sonra ısı battaniyesinde beklendikten sonra tüm vücuda duş aldırılır. Ve toparlayıcı etkisi olan masaj yapılır.
 • Vücut Sıkılaştırma
 • Stres
 • Dolaşım Bozuklukları
 • Depresyon
 • Cilt kuruması ve sivilcelenmesi
 • Menapoz
 • Selülit
 • Toksinlerden arınma
 • Vücut Enerjisinin dengelenmesi
 • Metabolizmanın desteklenmesi
 • Osteoporoz
 • Doğum sonrası yenilenme ve sıkılaşma
gibi durumlarda kişiye özel seans programı hazırlanır. Haftada 2 kez olmak üzere toplam 10-15 seans sonunda gözle görülür bir düzelme ve gevşemiş dokularda sıkılaşma sağlanır. Pürüzsüz, yumuşak bir cilt ve sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.
Formunu korumak isteyen kişiler ciltlerinin daha canlı,diri ve sıkı olması için ayda 1 bu programa katılabilirler.

Yosunun faydaları:

1. Yüksek mineral içerik metabolik aktiviteyi ve kan dolaşımını uyarır, besinlerin hücreler tarafından emilimini hızlandırır, toksik ve artık maddelerin atılmasında yardımcı rol oynar.
2. Değişik mineral içerikleri cildi yumuşatır, temizler, cildin ipeğimsi olmasını sağlar.
3. A, E vitaminleri ve selenyum gibi mineraller ciltte güçlü anti oksidan etki sağlayarak cilt fonksiyonunu güçlendirir.
4. Selülitli dokularda yosun, yağ hücrelerinin kimyasal birleşimini bozarak parçalanmasını ve lenf sistemi yolu ile çabuk atılmasını uyarır. İçerdiği mineraller normal enzimler üzerinde katalist (harekete geçirici) etki sağlayarak metabolizmanın dengede kalmasını sağlar.
5. Çinko yosunda bulunan önemli bir mineraldir, endokrin sistemi için önemli bir biyolojik katalise etki sağlar ve bu sayede cildin dengede kalmasını (akne, vs . gibi sorunların giderilmesini sağlamış olur).
6. İyi bir ısı sistemi altında elementler cilde kolay nüfuz edebildiği için vücuttan toksik ve yağ artıklarının atılmasını, kan dolaşımının düzenlenmesini sağlar. Bu sayede doğal detoksifikasyon (zehir boşaltım yöntemi) sağlamış olur.

World Estetikte Profesyonel olarak bu işlemi Gerçekleştirebilirsiniz.

www.worldestetik.com

[/av_textblock]

0 comments
Post a comment