Selülit Tedavisi

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

Selülit Tedavisi

[/av_textblock]

[av_image src=’http://www.worldestetik.com/wp-content/uploads/2018/01/selulit_giderme-1100×430.jpg’ attachment=’1527′ attachment_size=’featured’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ admin_preview_bg=”][/av_image]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

Selülit Tedavisi

Selülit özellikle kadınlarda görülen ve adiposit adı verilen derialtı yağ hücre gruplarının kan ve lenfatik dolaşımı bozmasıyla oluşan bir yapıdır. Kan ve lenfatik dolaşımı etkilenen bölgede zaman içerisinde yağ hücre gruplarının arasında oluşan fibrotik bantlar deride çöküntülere ve portokal kabuğu görünümüne neden olur. Büyümüş yağ dokusu hücrelerinden meydana gelmiş nodüller sinirler üzerine baskı yapması sonucu ağrı oluşabilir.
Dolaşım bozukluğu (damar yetmezliği): Selülit ve damar yetmezliği birbirine paralel gider. Damar yollarında oluşan selülit damarları sarar, sıkar ve kan dolaşımını daha da zorlaştırır. Bunun sonucu varisler oluşur. Bu da, selülit, varis, daha ileri derecede damar yetmezliği olarak gittikçe ciddi boyutlara varır.
Hormonal nedenler: kadınlarda yumurtalıklardan salgılanan ve dokularda su tutma özelliğiyle selülit oluşumuna zemin hazırlayan folikülin(FSH) hormonunun aşırı artışı.
Çoğunlukla ergenlik, gebelik, menapoz gibi kilo alıp verme ve hormonal değişikliklerin yaşandığı dönemler yatkınlığı arttırır. Ağır, aşırı kalorili besinlerle düzensiz ve yanlış beslenme. Vücutta toksik etkiler oluşturan alkol, çay, kahve ve tütünün aşırı miktarda tüketimi. Hareketsiz bir yaşam.
Genelde uyluğun üst kısmı, dizin ve bileğin iç kısımları, kaba et ve baldırların arkası ve üst bacaklarda görülür.

Selülit vücutta genellikle 3 ana evrede gözlenir:

• Portakal kabuğu görüntüsü sadece cimdiklemede veya sert bir yüzeye oturulduğunda belirir.
• Portakal kabuğu görüntüsü ayaktayken belirginleşir, yatar pozisyonda kaybolur.
• Portakal kabuğu görüntüsü ayakta veya yatar pozisyona bakmaksızın her zaman görülür

Güzellik salonumuzda Kullanılan Selülit Tedavi Yöntemleri

  • Vakum terapy
  • Ultrasonik Lipoliz
  • Vücut Bakım
  • Radyo frekans
  • Mekanik masaj
  • Yosun Terapy kürleri

Selülitinizi kendiniz derecelendirebilirsiniz.

Selülitle mücadelede önce bilinmesi gereken onun şiddetidir. Selülit için sizin de kendinize kolayca uygulayabileceğiniz derecelendirme göstergeleri vardır.

Evre O: Normal durumda veya kaslar kasıldığında da selülit görünümü yoktur.

Evre 1: Normal durumda selülit görünümü yokken, kaslar kasıldığı zaman veya deri elle sıkıştırıldığı zaman portakal kabuğu görünümünün oluşmasıdır.
Evre 2: Elle sıkıştırılmadan veya kaslar kasılmadan bile portakal kabuğu görünümü vardır. Fakat yatağa uzanınca veya öne doğru eğilince portakal kabuğu görünümü kaybolur. Sorunlu bölgede solgunluk, deri ısısının düşmesi ve deri elastikiyetinin azalması dikkati çeker.
Evre 3: Portakal kabuğu görünümü iyice yerleşmiştir. Yatağa uzanma veya öne eğilme ile de geçmez. Derideki solukluk, ısı düşmesi ve elastikiyet kaybı iyice belirgindir. Selülitli bölgede varisler görülebilir. Elle muayenede küçük yuvarlak nodüller hissedilir.
Evre 4: Deri her zaman derin selülitler içerdiğinden dalgalı görünümdedir. Elastikiyet iyice azaldığından sarkmalar vardır. Cilt dokusu süngerimsi ve pörsük görünümdedir. Elle muayenede sert iri ve ağrılı nodüller saptanır.

World Estetikte Profesyonel olarak bu işlemi Gerçekleştirebilirsiniz.

www.worldestetik.com

[/av_textblock]

0 comments
Post a comment