Radyofrekans ile İncelme

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

Radyofrekans ile İncelme

[/av_textblock]

[av_image src=’http://www.worldestetik.com/wp-content/uploads/2018/01/radyofrekans_incelme-850×430.jpg’ attachment=’1508′ attachment_size=’featured’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ admin_preview_bg=”][/av_image]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir.

Radyofrekans: Seçilen derinlikteki dokunun ısısını artırabilme özelliğine sahiptir. Cilt yüzeyini soğutma sistemiyle aşırı ısınmaktan korurken derin katmanlarda etkisini gösterir. Yağ dokuları, selülit ve kolajen üzerinde kullanılır.

Etkisi nasıldır ?

Radyofrekans dalgaları derin dokunun ısınmasını sağlar. Yağ hücre çeperleri incelir ve yağ dokusu sıvı hale gelir. Isınmış olan derin dokuda aynı zamanda dolaşım canlanır ve erimiş olan yağ dokusu lenf ve damar sistemi yolu ile vücuttan atılır. Cilt ısısı 41-43 dereceye geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Artmış olan derin doku ısısı eskimiş kollajen dokunun parçalanmasını sağlarken yeni kollajen gelişimi de başlamış olur. Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme,zayıflama,selülit bakımı ,toparlanma ve kırışıklıkların azalması sağlanır. Bunlar sonucunda cilt daha sıkı, pürüzsüz,genç görünür.

Radyofrekans yöntemiyle bölgesel zayıflama tedavinin 3 etkisi vardır.

1) Radyo frekans su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta çünkü radyofrekans hücrelerindeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknolojiyle su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir.
2) Tedavi sırasında ısınan bölgelerde yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır. Yaşlanmış ve yıpğranmış kolajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kolajen üretimine başlar.
3) Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroplas hücreleridir. Oluşan ısı ile Fibroplast aktivasyonu hızlanır.
Radyofrekans sistemi incelme ve sellülitlerin giderilmesi ve cildin sıkılaştırılması, yağ dokusunun erimesi ve eriyen yağ dokusunun canlandırılmış dolaşım ile vücuttan atılmasını sağlar.

Nasıl uygulanır ?

Tek başına uygulanabileceği gibi ultrasonik lipolizle kombine olacak şekilde de uygulanabilir. Seanslar halinde uygulanır.
Uygulama alanları nelerdir ?
Göbek, basen, uyluk içleri ve dışları, bacak , bel bölgesi, kol iç, sırt, boyun yüz bölgelerine uygulanır ve başarılı sonuç alınır. Uygulama süresi bölgeye göre 20-45 dak arasında değişir.
Uygulanmaması gerekli durumlar nelerdir ?
Tek başına uygulanabileceği gibi ultrasonik lipolizle kombine olacak şekilde de uygulanabilir. Seanslar halinde uygulanır.

World Estetikte Profesyonel olarak bu işlemi Gerçekleştirebilirsiniz.

www.worldestetik.com

[/av_textblock]

0 comments
Post a comment